Özşahin Tarımcılık

Daha önceleri Türkiye’de ve Dünyada genellikle kozmik ürün olarak bilinen Aspir yağının, mutfaklara girmesi için yaptığımız çalışmaları neticelendirip, sızma zeytinyağı kadar kaliteli, doğal, sağlıklı ve besleyici olan Ripsa Aspir yağını halkımızın damak tadına sunmaya hazırız.

Aspir, 2000’li yılların başlarına kadar ülkemizde fazla bilinmeyen, tercih edilmeyen bir tarım ürünü iken günümüzde devlet desteği alan, her geçen gün geniş bir çiftçi kesimi tarafından benimsenen alternatif bir tarım ürünü haline gelmiştir.

Aspir bitkisi tohumundan, büyük ölçüde linoleik tipteki Omega-6 ve bir miktar Omega-9 yağ asidi içeren, amino asitler barındıran, yapısında mineral maddeler ve bazı vitaminler (B1, B2, B12, C, E) bulunan, son derece sağlıklı ve besleyici bir yağ elde edilmektedir.

2012 yılında kurulan işletmemizde Aspir tarımını geliştirmek, yaygınlaştırmak ve bitkinin tanınır hale gelmesini sağlamak adına çalışmalar yapmakta, insanlarımızın sağlıklı beslenmesi için bu mucize bitkinin özünü soğuk pres yöntemi ile elde ederek halkımızın beğenisine sunmaktayız.

Ripsa Aspir Yağı

Aspir yağının yaygınlaşmasını ve halkımızın sağlıklı beslenmesini sağlamayı kendisine ilke edinen RİPSA, bir ÖZŞAHİN TARIMCILIK markasıdır.